Xperia Nexus – bo co by było gdyby…

Kwiecień 30, 2012 § Dodaj komentarz

Xperia NexusJak czytam na zagranicznych portalach to właśnie kilkakrotnie przeze mnie opisywana Xperia Play miała być flagowym produktem marki Google. Miała ona pełnić rolę topowego modelu systemu Android, i co ciekawe jeszcze istniejąca firma Sony Ericsson miała ten telefon stworzyć. Jak wiemy po Sony Ericsson została tylko ta pierwsza część, jako Sony Mobile Communications. Kolejną ciekawostka jest fakt, że budowa tego telefonu miała być jeszcze bardziej intrygująca niż jakikolwiek inny model na rynku. W pierwszych rysach projektantów Xperia Play/Nexus miała posiadać nie jeden, a dwa slidery. Oczywiście pierwszy z nich miał być tym wiadomym, posiadającym dedykowane przyciski do grania, natomiast druga wysuwana tacka miała być wyposażona w klawiaturę QWERTY. Jakby tego było mało, te slidery nie miały wysuwać się z przeciwnych stron urządzenia, a z tej samej. Pod spodem miały znajdować się przyciski do gier, natomiast pośrodku bryły byłaby druga część, posiadająca wspomnianą klawiaturę. Czy byłoby to sukcesem? Czy byłoby to poręczne? Jak zareagowałaby konkurencja? Na te pytania prawdopodobnie nie poznamy już odpowiedzi, natomiast ja jestem bardziej zapatrzony w przyszłość, aniżeli przeszłość i gdybanie.
Co dalej z Xperią Play? Na ten temat wypowiadałem się niejednokrotnie, ale nie mogę się oprzeć przewidywaniom w związku z rozwojem mobilnego grania. W Japonii triumfy zbiera 3DS od Nintendo, w Europie i Stanach umiarkowanym zainteresowaniem cieszy się PS Vita. Ale są to gadżety stworzone tylko i wyłącznie do rozrywki i skierowana do typowego gracza. Bardzo wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup wszechstronnego smartfona oraz mobilnej konsoli do gier, której cena sięga kwoty, którą należałoby również wydać na stacjonarną konsolę, o wiele większych możliwościach. Tak więc, wiele osób staje przed trudnym wyborem i najczęściej to właśnie smartfon jest jedynym wyjściem. Oferuje on przecież znacznie więcej – kontakt ze znajomymi poprzez rozmowy telefoniczne, wiadomości sms, portale społecznościowe, zastępuje podręczny aparat i kamerę, mobilną konsolę do gier oraz odtwarzacz muzyczny. Czego chcieć więcej? Otóż okazuje się, że niektórzy wymagają od tych gier znacznie więcej. Przykładem jest mobilna odmiana FIFY na platformę iOS. Nie mogę nie przyznać racji, że daje świetną rozrywkę, ale w porównaniu do grywalności na poczciwym już PSP (nie wspominając o PS Vita), dotykowy ekran nie ma szans w porównaniu z fizycznymi klawiszami.
Powracając do pytania zadanego kilka linijek wyżej, nadal będę się upierał, że miejsce na rynku i w kieszeniach userów, dla następcy Xperii Play nadal jest. Tym razem jednak, że podejść do tematu nieco inaczej – i kwestii samego sprzętu, jak także developerki gier. Wtedy, powtórzę się, sukces murowany.
Grafika za TheVerge.com
Reklamy

Tagged: , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Xperia Nexus – bo co by było gdyby… at Feljetonowo - felietony trzeciej generacji.

meta

%d blogerów lubi to: